O společnosti

Firma Borovec spol.s r.o. vznikla 30. března roku 1994 jako společnost s ručením omezeným. Zakladatel společnosti je pan Zdeněk Borovec, který je v současné době jedním z jednatelů firmy. Zprvu se společnost zabývala nákladní přepravou téměř po celé Evropě. Přepravovalo se zboží na velké vzdálenost ze státu jako jsou Velká Britanie, Francie, Rusko, Německo, Polsko, Italie, Jugoslavie a Maďarsko. Postupem času jsem se však začali více specializovat na přepravu mezi Českou republikou a Maďarskem, která tvoří v součastné době většinu našich přeprav.

Postupně také rostl vozový park firmy. Začátky byly ve znamení několika kamionů Liaz. Ty však postupně doslužovaly a byly vyměňovány za novější kamiony značky Mercedes. I starší Mercedesy však museli uvolnit místo moderním spolehlivým a ekologickým vozidlům téže značky. Nyní již všechna přeprava probíhá pomocí spolehlivých nákladních automobilů Mercedes. Vozový park čítá dvanáct tahačů s návěsy značky Mercedes, které den co den se zkušenými řidiči vyrážejí na cesty do okolních států. Možná i kvůli pravidelným firemnícm školením řidičů jsme se ještě nesetkali s žádnou vážnější nehodou. Spolehlivost a dobré jednání je naší prioritou.

Jak přibývalo nákladních automobilů, nebyl již, hlavně z časových důvodů udržitelný stav, kdy jsem jezdili s auty do různě vzdálených opraváren. A tak v roce 2007 vznikl náš vlastní firemní servis s jedním technikem, jehož odborná práce a osobní přístup ke každému vozidlu snížil míru poruchovosti.